معرفی کتاب خودت را به فنا نده

خودت را به فنا نده

 خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

  مشخصات کتاب:

  • نویسنده :گری جان بیشاپ
  • مترجم:حسین گازر
  • ناشر:نشر کتاب کوله پشتی
  • تعداد: جلد1
  • موضوع:روانشناسی
  • مناسب: برایبزرگسالان
  • شابک:978-600-461-166-4

  خلاصه کتاب :

خودت را به فنا نده نخستین اثر گری جان بیشاپ که یکی از پرفروش‌ترین‌ آثار نیویورک تایمز است، شما را از خواب غفلت بیدار کرده تا استعداد‌های واقعی خودتان را کشف و تغییری شگرف در زندگی‌تان ایجاد کنید.

گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) نمی‌خواهد شما ناگهان مثبت‌اندیش شوید و خودتان را بپذیرید. قطعاً بارها و با شیوه‌هایی کم و بیش موفق، به این موضوعات پرداخته شده اما این هدفی نیست که او در خلاصه کتاب خودت را به فنا نده دنبال کند. بیشاپ قصد دارد تا با جمع‌آوری و بیان دست‌‌چینی از نظر‌های شخصی خویش درباره اختیار، جسارت و … کمک کند تا شما در زندگی‌ هر روز بهتر و بهتر شوید. به بیان او معیار و ملاک اصلی شخصیت افراد شرایط‌تان نیست، بلکه نحوه واکنش فرد به آن موقعیت و اوضاع است.

شما قادر به انتخاب این موضوع هستید که چطور بر روی زمان و تلاشتان متمرکز شوید. همچنین تعیین اینکه چه تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید و بر روی چه هدفی متمرکز شوید، بر عهده خودتان است. به عبارتی دیگر شما همیشه و پیوسته در حال انتخاب هستید و این انتخاب‌ها هستند که مسیر شما را در جهت تغییر و جلو رفتن و یا درجا زدن مشخص می‌کنند.

کتاب خودت را به فنا نده با زبانی تند و گزنده مسائل را باز می‌کند، به صورتی که راهی برای انکار و یا توجیه برای شما باقی نمی‌گذارد، پس بهتر است هنگام مطالعه این کتاب دل‌نازک نباشید. این کتاب در درک قدرت و پیچیدگی خودگویی‌های ذهنی و نحوه استفاده از آن برای بهتر شدن در زندگی‌، یاری‌تان می‌کند.

جملات برگزیده خلاصه کتاب خودت را به فنا نده:

– ضمیر ناخوداگاه شما، اعمالتان را کنترل می‌کند.
– مهم نیست که مسئله چیست، همیشه راه حلی وجود دارد.
– اجازه ندهید که یک مشکل به سایر قسمت‌های زندگی شما گسترش یابد.
– زندگی شما جمع اعمال شماست، نه افکار شما.
– اهداف خود را دنبال کنید، نه اهداف دیگران.