معرفی کتاب تختخوابت را مرتب کن

 

کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اچ. مک

     مشخصات کتاب:

  • نویسنده/نویسندگان: ژنرال ویلیام اچ. مک ریون
  • مترجم: حسین گازر
  • ناشر: کوله پشتی
  • تعداد جلد 1
  • موضوع : روانشناسی وتربیت
  • مناسب  برای بزرگسالان
  • شابک:  9786004610537

    فهرست مطالب کتاب:

فصل اول: روز خود را با وظایفی کامل شده آغاز کن
فصل دوم: تو به تنهایی از عهده اش بر نمی آیی
فصل سوم: تنها چیزی که مهمه وسعت قلب شماست
فصل چهارم: زندگی عادلانه نیست به مسیرت ادامه بده!
فصل پنجم: شکست انسان را قوی می کند
فصل ششم: باید جسارت زیادی داشته باشید
فصل هفتم: در برابر زورگوها بایستید
فصل هشتم: در موقعیت درست قرار بگیرید
فصل نهم: به دیگران امید یدهید
فصل دهم: هرگز تسلیم نشوید

  شرح اجمالی کتاب:

کتاب «تختخوابت را مرتب کن» نوشته‌ی «ژنرال ویلیام اج مک یون» و ترجمه‌ی «حسین گازر» است. نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: «در روز هفدهم ماه می سال ۲۰۱۴، من افتخار این را داشتم که در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه تگزاس در آستین سخنرانی کنم. اگرچه خودم هم از همین دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم، ولی بعید می‌دانستم یک ژنرال جنگی که زندگی حرفه‌ای خود را در جنگ سپری کرده، خیلی مورد استقبال دانشجویان کالج قرار بگیرد. اما دیدن آن‌هایی که با اشتیاق برای شنیدن سخنرانی‌ام آمده بودند، مرا بسیار شگفت‌زده کرد.

به نظر می‌رسید ده درسی که من در تمرینات نیروی دریایی یاد گرفتم و اساس صحبت‌هایم را شکل می‌داد، مورد توجه جمعیت بسیاری قرار گرفته است. این درس‌ها و تجربیات ساده را در تمرینات نیروی دریایی کسب کردم و هر ده درس در مقابل چالش‌های زندگی اهمیتی یکسان دارند و این مهم نیست که شما در چه مرحله‌ای از زندگی و دارای چه جایگاهی در جامعه باشید. در سه سال گذشته، بارها و بارها مردم در خیابان جلویم را گرفتند تا داستانشان را برایم تعریف کنند. همه‌ی آن‌ها می‌خواستند بیشتر در این‌باره بدانند که چطور این ده درس، زندگی‌ام را شکل داده و دوست داشتند افرادی را بشناسند که در دوران حرفه‌ای الهام‌بخش من بودند.

این کتاب کوچک، تلاشی برای انجام این مهم است. هر فصل متن کوتاهی را در بر گرفته که حاوی یکی از همین درس‌هاست. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید!» در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «جنسیت، پیشینه‌ی مذهبی یا قومی، جهت‌گیری ذهنی و یا جایگاه اجتماعی شما مهم نیست.

 

تخت خوابت را مرتب کن
تخت خوابت را مرتب کن

    جملاتی از متن کتاب:

  • هیچ یک از ما از لحظات دردناک زندگی در امان نیستیم.مثل آن قایق پارویی کوچک که اساس تمرینات دوره ی نیروی دریایی ما بود، لازم است که همه ی ما گروهی از افراد خوب و درست را برای رسیدن به مقصد زندگی کنار خود داشته باشیم.
  • سرهنگ دوم ارتش که مسئول آزاد سازی بود، به من اطلاع داد که باید حمله خطرناکی را در روز انجام دهند. بدتر از همه این بود که تنها راه برای انجام موفق عملیات فرود سه هلیکوپتر نیروی نجات در میان آن محوطه کوچک بود.
  • اینکه تختخوابم را به درستی مرتب کرده بودم، برایم شانس گرفتن پاداش به همراه نداشت، چون این چیزی بود که از من انتظار می رفت. این وظیفه ی هر روزم بود و انجام درستش بسیار اهمیت داشت