دوره جامع ای اف تی

دوره جامع ای اف تی

 

حتماً می‌دانید که احساسات و عواطف ما خصوصاً آنهایی که از شدت بیشتری برخوردار هستند در بخش ناخودآگاه ذهن ما بایگانی و پنهان شده‌اند و اوج این فرایند در دوران کودکی ما شکل‌گرفته است. یکی از وظایف مهم ذهن ناخودآگاه محافظت از ما در برابر بروز و آشکار شدن حال و احساس منفی است که برای این منظور شیوه پنهان‌کاری و مخفی نمودن خاطرات بد گذشته را بکار می‌برد.

اما به کمک ای اف تی و استفاده صحیح از آن می‌توان این احساسات منفی گیر افتاده در اعماق ذهن را به سطح آورده و با اجرای ضربات ظریف بر نقاط خاصی از بدن به شکلی معجزه‌آسا خنثی نمود. انجام این کار فرایندی تقریباً ساده است اما به‌دقت و کمی مهارت نیاز دارد.

مفهوم و تاریخچهٔ ای اف تی

 ای اف تی یا همان روش رهایی ذهن (مورد تأیید کوین‌ترودو) که با نام‌های ضربه تراپی یا ضربه درمانی نیز شناخته می‌شود، روش جدید بهبود شخصی و نوعی طب سوزنی احساسی است. در ای اف تی از سوزن استفاده نمی‌شود و برای درمان انواع بیماری‌ها، افزایش کارایی‌ها، جذب ثروت، مشکلات چاقی، موفقیت تحصیلی، ازدواج، رسالت فردی و غیره استفاده می‌گردد.

متد ای اف تی که اولین‌بار توسط یک مهندس آمریکائی به نام گری کریگ در سال ۱۹۹۵ معرفی گردید ترکیبی از روان‌شناسی مدرن و طب سوزنی است، اما در آن از سوزن استفاده نمی‌شود.

 

کاربردهای ای اف تی

می‌توان از ای اف تی بر روی انواع بیماری‌های جسمی ونیز مشکلات احساسی نظیر باورهای محدودکننده، افکار منفی، کمبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس، خشم، ترس، اضطراب، احساس گناه، افسردگی و… استفاده نموده و به نتایج شگفت‌انگیزی رسید. این فهرست فراگیر است و شامل هر نوع عادات مخرب و احساس محدودکننده‌ای دیگری نیز می‌شود.

دوره جامع ای اف تی

تکنیک رهاسازی احساسات(eft)

 

معمولاً وقتی هیچ روش درمانی دیگری کار نمی‌کند می‌توان از ای اف تی نتایج بسیار خوبی گرفت. در این روش فرض بر این است که صرف‌نظر از این که چه جنبه‌هایی از زندگی‌تان نیازمند بهبودند مسائل حل نشده‌ای بر سر راه قرار دارند. دانش عمومی حاکی از آن است که حتی در مسائل جسمانی، دردهای مزمن یا ناخوشی‌های تشخیص‌داده‌شده هرگونه تنش احساسی می‌تواند مانع توانایی طبیعی بدن در شفای انسان گردد.

 

عامل تمامی احساسات ناخوشایند اختلال در نظام انرژی بدن است

چینی‌ها حدود ۵۰۰۰ سال پیش سیستم پیچیده‌ای از مدارهای انرژی؛ تحت عنوان مریدین را کشف کردند که در سراسر بدن جریان دارند و زیربنای پزشکی شرقی هستند و طب سوزنی و فشاری و گستره وسیعی از سایر روش‌های شفابخشی امروزی بر آنها بنا شده‌اند.

 

دوره جامع ای اف تی

دوره جامع ای اف تی

 

این انرژی در بدن جریان دارد و همان‌طور که نمی‌توانید جریان انرژی را در دستگاه تلویزیون ببینید این نوع جریان انرژی نیز با چشم دیده نمی‌شود، ولی می‌توان وجود آن را از اثراتش تشخیص داد.

ای اف تی نیز به همین شکل شواهد مستحکمی از جریان انرژی در مریدین‌‌ها را نشان می‌دهد، چون اثراتی دارد که از آنها به وجود جریان پی می‌برید. به‌صرف ضربه‌زدن بر نقاط انتهایی مریدین‌های انرژی می‌توانید تغییرات اساسی در وضع سلامت احساسی و جسمی خود تجربه نمایید.

 

رویکردی جدید در درمان با ای اف تی

ای اف تی با الهام از سیستم مریدین‌های چینی هوای تازه‌ای به فرایند شفا می‌دمد. با وجود این که طب‌های سوزنی و فشاری عمدتاً به ناخوشی‌های جسمی توجه دارند ولی ای اف تی از این روش‌های باستانی فاصله می‌گیرد و به‌سوی مسائل احساسی نیز نشانه می‌رود.

علم پزشکی غربی بیشتر به تمرکز بر ماهیت شیمیایی بدن تمایل دارد و تا همین اواخر توجه چندانی به این جریان‌‌های انرژی پنهان و درعین‌حال قوی نداشته است. ولی آنها وجود دارند و گروه کثیری از محققان را به خود جذب نموده‌اند.

خواهید دید که در جریان استفاده از ای اف تی، از لحاظ احساسی رنج ناچیزی خواهید برد. نسبتاً بدون درد است. از شما خواسته می‌شود که به طور خلاصه مشکل خود را مرور نمایید (ممکن است کمی ناراحتی داشته باشد). اما همین است و دیگر تمام.

نیازی به این نیست که بازهم درد بکشید. در واقع، اگر ضربات به شیوه مناسبی زده شوند ناراحتی‌های احساسی طولانی‌مدت از بین می‌روند. این تنها یک نمونه از اختلاف قابل‌ملاحظه ای اف تی با روش‌های متداول است.

 

دوره جامع ای اف تی

تکنیک رهائی ذهن

 

جمع‌بندی

ای اف تی روشی است بی‌خطر با فواید بی‌شمار که یادگیری آن آسان و هزینه آن رایگان است. وبگاه www.eft.ir معتبرترین و غنی‌ترین مرجع فارسی رایگان از انواع آموزشهای ای اف تی است که با کسب اجازه انحصاری از مخترع این روش (گری کریگ) ترجمه و ارائه می‌گردد.

 

توضیحات گری کریک(بنیانگذار eft)  را درباره دوره جامع EFT فارسی در ویدئوی زیر ببینید.

 

 


 

بورس کتاب به عنوان مکانی برای خرید آنلاین کتاب با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و دسترسی مخاطبان به کتابهای ارزان قیمت و بعضاً کمیاب شروع به فعالیت نموده است. اغلب کتابهای عرضه شده در بورس کتاب دست دوم هستند.