روش رهایی ذهن یا ای اف تی ( مورد تایید کوین ترودو )که به نام ضربه زدن یا ضربات ای اف تی نیز شناخته میشود، روش جدید کوچینگ شخصی و نوعی طب سوزنی احساسی است  که در آن از سوزن استفاده نمی شودو برای انواع بیماریها، کارایی ها، جذب ثروت، لاغری، تحصیل، ازدواج، رسالت فردی و غیره بکار می رود.

متد ای اف تی که اولین بار توسط یک مهندس آمریکائی به نام گری کریگ در سال 1995 معرفی گردید ترکیبی از روانشناسی مدرن و طب سوزنی است، اما در آن از سوزن استفاده نمیشود. میتوان از آن برروی انواع بیماریهای جسمی ونیز مشکلات احساسی نظیر باورهای محدودکننده، افکار منفی، کمبودعزت نفس واعتماد بنفس، خشم، ترس، اضطراب، احساس گناه، افسردگی و… استفاده نموده وبه نتایج شگفت انگیزی رسید. این فهرست فراگیر است و شامل هر نوع عادات مخرب و احساس محدود کننده ای دیگری نیز میشود.

توضیحات گری کریک(بنیانگذار eft)  را درباره دوره جامع EFT فارسی در ویدئوی زیر ببینید.

 


 

معمولا وقتی هیچ روش درمانی دیگری کار نمی کند میتوان از ای اف تی نتایج بسیار خوبی گرفت.دراین روش فرض بر این است که صرف نظر از این که چه جنبه هایی از زندگیتان نیازمند بهبودند مسائل حل نشده ای بر سر راه قرار دارند. حتی در مسائل جسمانی، دردهای مزمن یا ناخوشیهای تشخیص داده شده نیز دانش عمومی حاکی از آن است که هر گونه تنش احساسی میتواند مانع توانایی طبیعی بدن در شفای انسان گردد.

چینیها حدود 5000 سال پیش سیستم پیچیدهای از مدارهای انرژی را کشف کردند که در سراسر بدن جریان دارند. این مدارهای انرژی که به نام مریدین (Meridian) مشهورند زیربنای پزشکی شرقی هستند وطبهای سوزنی وفشاری امروزی وگستره وسیعی ازسایر  روشهای شفابخشی بر آنها بنا شده اند.

این انرژی در بدن جریان دارد و همان طور که نمیتوانید جریان انرژی را در دستگاه تلویزیون ببینید این نوع جریان انرژی نیز با چشم دیده نمی شود، ولی میتوان وجود آن را از اثراتش تشخیص داد.ای اف تی نیز به همین شکل شواهد مستحکمی از جریان انرژی در مریدین ها را نشان میدهد ، چون اثراتی دارد که از آنها به وجود جریان پی میبرید. به صرف ضربه زدن بر نقاط انتهایی مریدین های انرژی میتوانید تغییرات اساسی در وضع سلامت احساسی و جسمی خود تجربه نمایید.

 

درباره bookmasters